شادی ,فاطمیه

چرا مسئولینِ محترم در تنظیمِ زمانِ بازی هایی که طبیعتا با شادی همراه هست، به ایامِ عزا داری توجه نمیکنند؟!! اولین موردش مربوط میشد به ماهِ محرم و شهرآوردی دیروز هم که مصادف بود دقیقا با ایامِ فاطمیه ی اول!! مثلا نمی شد بازیِ استقلال ـ پیروزی منتقل می شد به بعد از دوشنبه ی همین هفته تا ما متدینین هم با لذت، شریک میشدیم دز این شادی؟!!

شاید کاسه ای زیرِ نیم کاسه است و عده ای میخواهند قبح شکنی کنند تا کم کم زیر پا گذاشته شود شعائرِ دینی! آیا ما بچه مذهبی ها باید این ناهنجاری را بپذیریم و در برابرش سکوت کنیم؟ تمسخر و هتک حرمت یعنی ابتدای بازی پشت تریبون استادیوم آزادی، 5 دقیقه سوره کوثر بخوانند و عرض تسلیت ایام فاطمیه؛ اما بعد آن 90 دقیقه سوت و کف و هلهله و... .


مگر امام صادق نفرمودند: شیعیان ما کسانی اند که در اندوه ما اندوهناکند و در شادی ما شاد؟ شما آیا شادی هایتان را نگه می دارید برای روز مرگ عزیزانتان؟ همین مانده است که مانند بنی امیه رسما اعلام کنند عاشورا و فاطمیه روز ملی شادی و سرور است:"هذا یَوْمٌ فَرِحَتْ بِهِ آلُ زیاد و آل مروان". اجازه بدین گاهی عصبانی شویم و فریاد بزنیم وقتی حرف ما شنیده نمی شود!!!!


پ.ن: و مظلومیت زهرا همچنان ادامه دارد... .

.

منبع اصلی مطلب : سیدمحمدمهدی صدری‌
برچسب ها : شادی ,فاطمیه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : شادی سرخابی ها در ایام فاطمیه